Slovenská národná galéria – Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok

19.5.2018

10.00 - 22.00 hod.

Stručná charakteristika a program:

Výstavy:

 

Ľudovít Fulla

Stála expozícia diel jedného  z najvýznamnejších a najosobitejších slovenských umelcov 20. storočia

 

Teodor Schnitzer: Muž z divokého východu

Výstava tvorby autora, ktorý ilustroval desiatky najznámejších kníh o Indiánoch z kultovej edície Stopy

 

Program:

17:00

FULLOVE

Vernisáž výstavy - Intervencie odevnej dizajnérky Lenky Sršňovej v expozícii Ľudovíta Fullu. Hravá kolekcia Fullove sa už po druhýkrát dostáva do priestoru galérie. Tentoraz ako farebná odevná inštalácia, reagujúca na priestor a samotné maliarove obrazy.

vstup voľný

 

17:30

FULLOV ZVERINEC

Kreatívny workshop s odevnou dizajnérkou Lenkou Sršňovou  Milujete farby, radi tvoríte a teší vás, keď môžete svoje dielo aj využívať? Nech sa páči, prídite na tvorivú dieľňu, kde sa môžete dochuti vyblázniť s farbičkami a textilom a ešte si odnesiete veselý darček. Poďte si k nám omaľovať krásnu dizajnérsku ekotašku, ktorú pre vás vytvorila Lenka Sršňová, alebo dotvoriť hračku - veselé Fullove zvieratko.

Taška: ručne tlačený čierno - biely motív tvoria veselé štylizované zvieratká, inšpirované slovenským maliarom Ľudovítom Fullom.

Hračka: plastické zvieratko z textilu so základnou farebnou potlačou si môžete dotvoriť textilnými komponentami na rôzne spôsoby. Pridať farebnú srsť, ozdobiť ho flitrami, našiť gombíky, alebo iný materiál.

2 €, deti 1 €

 

19:00

KATARZIA

Koncert - Sobotný večer bude patriť aj speváčke Katarzii. Jej najlepšie piesne zaznejú medzi najkrajšími dielami Ľ. Fullu. Akú atmosféru prinesie toto nezvyčajné spojenie? Prídite sa presvedčiť na vlastné oči a uši.

5 €, v predpredaji 4€

 

21:00

PRÍBEHY V PIESKU

Performance výtvarníčky Lenky Ballekovej

Na dobrú noc trochu magickej atmosféry pieskového umenia. Výtvarníčka Lenka Balleková drobnými zrnkami piesku vyrozpráva príbehy z Fullových diel. Obrazy ožijú pred našimi očami.

vstup voľný

Vstup voľný, okrem workshopov a koncertu

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2018

PhDr. Zuzana Gažíková

 
+421 442 452 000
zuzana.gazikova@sng.sk


Makovického 1
034 01 Ružomberok

044/245 2111

ruzomberok@sng.sk
www.muzeumnitra.sk