Piešťanská mestská galéria

15.5.2021

14:00- 21:00 hod Komentované prehliadky o 14:00 a 18:00 hod, záujem prosím hláste mailom: linda.blahova@msks-piestany.sk

Stručná charakteristika a program

Výstava „Made in Piešťany“

"Made in Piešťany "/vyrobené v, označenie krajiny, miesta pôvodu.Celok tvorí skupina autorov, ktorí sú však vo svojom výtvarnom prejave absolútne odlišní, pritom osobití a jedineční. Každý je originálnym prvkom v skladačke piešťanskej výtvarnej scény. Na výstave možno vidieť diela už nežijúcich autorov -Júliusa Kollera, konceptuálneho umelca, ktorého význam už dávno presiahol rodné Piešťany či Alojza Klima, ktorý svojim jedinečným výtvarným prejavom reprezentuje geometrickú abstrakciu. Výstava ďalej predstaví dadaistický objekt Petra Kalmusa kontrastujúca s perfekcionistickou romantikou fotografického konceptu Tomáša Wernera, divoký maliarsky prejav Martina Lukáča, estetiku ilustrátorskej dvojice známej ako Ové Pictures (Veronika Obertová a Michaela Čopíková) a hravý animačno-edukačný projekt Kriss Sagan: Mesto Snov.Od klasickej maľby až po virtuálnu realitu -aj tak sa dá charakterizovať výber autorských diel prezentovaných v Piešťanskej mestskej galérii od 5.5.2021.

Výstavno- edukačný projekt „Mesto snov“

Hravá výstava animátorky a režisérky Kriss Sagan a Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany s názvom Mesto snovje výstavno-edukačným projektom pracujúcim s možnosťami galerijnej a filmovej animácie. Aktívne zapája návštevníkov galérie, ktorí si prostredníctvom digitálnych technológií -svojho inteligentného telefónu alebo tabletu dokážu rozpohybovať maľované obrazy vystavené v galérii a spoznávať tak fantazijné výjavy “labutích osobností“ a kuriozít typických pre mesto Piešťany. Návštevník končí svoju púť v úplne vymyslenom digitálnom svete virtuálnej reality -v Meste snov.

Partner výstavy: Mesto Piešťany
Projekt je podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia

Vstupné: Zdarma

 

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2021

Miroslava Dlhá

0904 636308
Miroslava.dlha@gmail.com


Beethovenova 1
921 01 Piešťany

+421 905 268 076

galeria@msks-piestany.sk
facebook.com/piestanskamestskagaleria