Galéria Starý Avion

18.5.2024

11:00 - 20:00

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA A PROGRAM

Komunitný priestor Galéria Starý Avion vznikol v apríli 2023 v na Americkom nám. 1  v Bratislave. Sídli v národnej kultúrnej pamiatke, v  dome Avion, ktorý bol vyhlásený v celonárodnej ankete za stavbu storočia v kategórii obytných budov. Galéria je miestom pravidelných kultúrnych akcií, zmysluplných stretnutí tvorivých workshopov, komorných koncertov, diskusií, výstav, kurzov, aktivít pre deti aj dospelých.

Výstava

Človek

Andrea Klimo (*1991) je slovenská výtvarníčka, venuje sa prevažne súčasnej figuratívnej maľbe, ilustrácii, práci s akrylom a olejom. Autorka komponuje svoje obrazy v troch rovinách, využitím línie, maľby a štruktúry. Jej obrazy sú reflexiou vnútorných pocitov, dialógu a skúmaniu identít. Študovala architektúru a má za sebou niekoľko samostatných a kolektívnych výstav doma i v zahraničí. Získala ocenenie v súťaži Local Inspiration award 2023, Texas, USA. Momentálne žije a tvorí v Českej republike.

 

Program

14.00 – 18:00

Art Class s autorkou aktuálnej výstavy Andreou Klimo (pre vopred prihlásených na andreaklimo.art@gmail.com, cena 69 Eur).

Teória: Ako objaviť vlastný umelecký štýl.

Maľba: alcohol ink, akryl.

 

Verejnosť si môže pozrieť výstavu aj v čase trvania Art Class.

Vstupné: Zdarma

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2024


Americké nám. 1, Bratislava 

Tel: 0904 107 951