Pohronské múzeum

v Novej Bani

18.5.2024

16:00 - 23:00

Stručná charakteristika a program

V Pohronskom múzeu sme pripravili pre návštevníkov pestrý program pre rôzne vekové kategórie. Počas celej otváracej doby bude k dispozícii našich jedenásť stálych expozícií, vrátane novej a jedinečnej expozície Vulkanológia. Čerstvo otvorená bude výstava „Koža a kožušina - od úžitku k luxusu“. Cieľom výstavy je prostredníctvom prezentácie jedného druhu materiálu predstaviť komplex remeselných činností, historických súvislostí a dokladov materiálnej kultúry. Druhá aktuálna výstava „Stretnutia a reminiscencie. Akord života a umenia“ predstaví diela akademického sochára Víta Pacalaja a akademického maliara Mariána Rumana, ktorí patria medzi prvých absolventov výtvarného odboru ZUŠ Nová Baňa.
O 18,30 sa predstaví literárno-dramatický odbor Základnej umeleckej školy s rozprávkou „Somárske uši a modré fúzy“. Neskôr o 20,00 bude nasledovať prednáška vulkanológa – RNDr. Jaroslva Lexu, Csc. na tému „Stretnutie so sopkami“. Počas večera nebude chýbať ani hudobné oživenie v podaní absolventiek hudobného odboru Základnej umeleckej školy Nová Baňa – Sofia Trubanová: akoredeón a Karin Vozárová: priečna flauta.

Pre malých aj veľkých bude počas celého večera k dispozícii tajnička Tajomstvo múzea. Táto bude zameraná na pozornosť v našich stálych expozíciách, kde sa pomocou indícií získaných prechádzaním jednotlivých expozícií a aktuálnej výstavy Koža a kožušina – od úžitku k luxusu odhalí najväčšia záhada múzea. Riešitelia si odnesú motivačnú odmenu.
Vstupné: 3 €

Vstupné: 3 Eur

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2024

Mgr. Jana Potocká

0911 780 880
pohronskemuzeum@gmail.com


Bernolákova 2
968 01 Nová Baňa

+421 456 855 178

pohronskemuzeum@gmail.com
www.pohronskemuzeum.sk

regionálne múzeum s komplexnou múzejnou dokumentáciou vývoja prírody a spoločnosti na území regiónu