Slovenské centrum dizajnu a Slovenské múzeum dizajnu

15.5.2021

14:00 - 18:00

Stručná charakteristika a program

Tešíme sa, že aj tento rok bude Slovenské centrum dizajnu súčasťou úspešného celoeurópskeho projektu Noc múzeí a galérií. Čo vám ponúkneme?
14:00 Slovenské múzeum dizajnu – 100 rokov dizajnu. Znovu máte možnosť navštíviť dlhodobú výstavu v podkroví Hurbanových kasární, kde prehľadnou a inšpiratívnou formou objavíte príbeh vzniku a vývoja dizajnu na Slovensku, ktorý zahŕňa všetky podstatné oblasti a fenomény.
14:00 Znovuotvorenie výstavy NCD20 v Hurbanových kasárňach. Príďte si pozrieť najlepší slovenský komunikačný dizajn naživo! Slovenské centrum dizajnu a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky vás pozývajú na výstavu vybraných prác prihlásených do Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn.
14:00 2 x Polonský v Galérii dizajnu Satelit. Čerstvo otvorená nová výstava mapujúca keramikársku tvorbu bratov Polonských, ukážky diel od 70-tych rokov až po súčasnosť. Koncepciu výstavy vytvorila kurátorka keramiky a porcelánu SMD Simona Janišová, o architektúru výstavy sa postaral Peter Liška.
16:00 Deti vo forme online. Pre mladších obdivovateľov dizajnu sme si pripravili jednoduché zadanie, ktoré zvládnete vypracovať aj doma. Budeme čakať na vaše výsledky, ktoré radi zverejníme. Linku nájdete na našich sociálnych sieťach.
17:00 Ako vzniklo SMD. Počas Roka slovenského dizajnu sme si pripravili pre návštevníkov sériu 10 dielov o Slovenskom múzeu dizajnu. Prvú časť odpremiérujeme pri príležitosti Noci múzeí a galérií v online priestore. Linku zverejníme na našich sociálnych sieťach.
18:00 2 x Polonský je názov keramikárskej výstavy, ktorá je prístupná v Galérii dizajnu Satelit na Kollárovom nám. V Bratislave. Pre tých, ktorí ju nemôžete vidieť naživo, sme pripravili video, ktorého linku nájdete na našom webe. Upresníme neskôr.
19:00 Klub dizajnu. Pre fanúšikov slovenského dizajnu sme vynovili formát rozhovorov s dizajnérmi a s ľuďmi zaoberajúcimi sa dizajnom. Dnešný diel bude venovaný dvom úspešným typografom a grafický dizajnérom. Ondreja Jóba a Michala Tornyaia môžete počuť aj vidieť na našich sociálnych sieťach.
Tešíme sa na vás!

https://100.scd.sk/

Vstupné: nevyberáme


KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2021

Mgr. Gabriela Rybáriková

0918 110 247
gabriela.rybarikova@scd.sk


Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10,
Bratislava

+421 918 110 247