Východoslovenská galéria

14.11.2020

Stručná charakteristika a program:

Aj tento rok sa Východoslovenská galéria zapojí do Noci múzeí a galérií, i keď to bude netradične online formou. Počas soboty 14. novembra budete môcť na fb stránke galérie (facebook.com/VSG.sk/) bezplatne postupne sledovať program, ktorý bude patriť nielen výstavnej činnosti ale i vzdelávaciemu kurzu pre najmenších, knižnici VSG a jej publikačnej činnosti.

17:00 hod.

VSG mini

V rámci našich online aktivít  nezabúdame ani našich najmladších návštevníkov ( 1,5 až 3 roky) a ich rodičov. Od soboty 14. 11. 2020 budeme pravidelne zverejňovať kreatívne tipy na našej facebookovej stránke Kreatívny labyrint a na našom webe v sekcii Doma s VSG. Predstavíme vám rady a nápady zamerané na rozvoj jemnej motoriky, symbolického myslenia a poznávacích schopností. Všetky naše úlohy budú vychádzať zo starostlivo pripraveného programu mimoriadne obľúbeného kurzu VSG mini, ktorý v súčasnej situácii nemôžeme realizovať, a budú prispôsobené domácim podmienkam pre pohodlné a jednoduché plnenie. V prvej úlohe si precvičíme pozorovacie a poznávacie schopnosti a budeme pracovať s rôznymi tvarmi. Už sa na vaše práce veľmi tešíme!

 

18:00 hod.

Nový obchod online

Už čoskoro si môžete prostredníctvom nášho online obchodu na webovej stránke vsg.sk zakúpiť publikácie a katalógy Východoslovenskej galérie a čítať si ich v pohodlí domova.

Okrem online predaja vás čoskoro pozveme aj do nášho pop - up obchodu na Hlavnej ulici (priestor Zánik planéty) kde si budete môcť okrem nových publikácií Východoslovenskej galérie zakúpiť  aj rôzne knihy ktorým sme už nenašli miesto v našej knižnici a budú ponúknuté za symbolické ceny.

Všetky naše darčekové a propagačné predmety, dbajú na udržateľnosť a na ohrozené alebo marginalizované skupiny ľudí. Podporovať lokálne komunity je zásada, ktorou sa snažíme riadiť aj v rámci projektu Zániku planéty.

 

19:00 hod.

Panoramatická prehliadka výstavou Telo, forma a gesto – sochárstvo v zbierke VSG

 

20:00 hod.

Promo video k výstave Kúzelný svet vonkajšieho zdania

Videom k výstave Kúzelný svet vonkajšieho zdania vás prevedieme našou poslednou výstavou, ktorá je nainštalovaná v priestoroch na Alžbetinej ulici 22.

 

21:00 hod.

Video Erika Sikoru, ktorý je jedným z autorov aktuálnej výstavy „Sú dané: Park, fontána“, ktorá sa zaoberá aj transponovanými príbehmi architektúry, sídliska jeho parkov, fontán a sochárskej výzdoby.

 

22:00 hod.

Panoramatická prehliadka Knižnice VSG

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2020

Mgr. Lucia Lendelová, PhD. - PR manažérka VSG

+421 905 318 003
lendelova@vsg.sk


Hlavná 27
04001 Košice

+421 905 318 003