Stredoeurópsky dom fotografie

13.5.2023

15:00 do 17:00

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA A PROGRAM

Múzeum fotografie (11.1. -2.7.2023)Autá doby c.k. Komentovaná prehliadka o 15:00 Milan Zigo sekretár ZZHV

Výstava bude obohatená o stručnú históriu  22 automobiliek, ktorú spracoval a poskytol sekretár Združenia zberateľov historických vozidiel p. Milan Zigo pre Noc múzeí a galérií.

Kurátor: Pavel Scheufler

Výstava predstavuje rôzne aspekty fotografovania áut na počiatku automobilovej éry: od prvotného očarenia a štylizovaných reportáží po zaradení do nového životného štýlu. Ukazuje ako od začiatku 20. storočia sa autá využívali v pestrom spektre od zábavy po preprave ľudí a tovaru. Najstaršie snímky sú z roku 1898, najmladšie obrnené auto z 1. svetovej vojny.

Galéria Profil (19.4.- 28.5.2023 )

Joerg Rubbert (DE): Stratený Paríž

Čiernobiele fotografie Paríža, ktorý autor fotografoval v priebehu troch rokov. Čiernobiele fotografie prinesú výhľad do širokého spektra veľkomestského diania - bulváre, parky, metro, Seina, Paríž v noci, mladosť, atď.

Galéria Martina Martinčeka(19.4.- 28.5.2023 )

Radovan Stoklasa : Zachytené,16:00 Komentovaná prehliadka výstavy v sprievode autora Radovana Stoklasu a kurátorky Veroniky Marek Markovičovej

Kurátori: Peter Marek, Veronika Marek Markovičová

Radovan Stoklasa bilancuje 25 rokov svojej reportérskej práce. Jeho fotografie už dávno prerástli región, v ktorom pôsobí a z každodenného poctivého remesla pre zvučné domáce i zahraničné agentúry sa vynárajú na povrch zábery, ktoré svojou estetikou presahujú rámec zachytenia udalosti.

Folkloristický klub Studňa: Tibor Borský: Vtedy a tam

Vstupné: 3 €

KONTAKTNÁ OSOBA VO VECIACH NOCI MAG 2023


matasova@sedf.sk